Викладачі та студенти кафедри журналістики пройшли курс із дата-журналістики

З 27 по 29 жовтня у Львові проходив курс із журналістики даних.

До занять долучилися доценти кафедри журналістики Юлія Блажеєвська та Ольга Полумисна, студентки 2 та 4 курсів Дарина Рузанова та Юлія Повар.

Лекторами були журналісти Texty.org.ua Денис Губашов, Олександр Оксимець, Наталя Романишин, Сергій Міхальков.

Курс складався із теоретичної і практичної частин. Перший день учасники вивчали теорію – як і де шукати дані, як їх аналізувати та візуалізувати. Два наступні дні були присвячені створенню власного проєкту із журналістики даних. Учасники працювали командами, які складалися із викладачів та студентів.

«Уже четвертий рік я відвідую тренінги з журналістики даних для викладачів. Цей курс для мене особливий, тому що навчання проходило очно, у Львові. Було приємно зустрітися зі студентами та колегами, когось я уперше побачила наживо. Також цікаво було зробити спільний проєкт, адже раніше я працювала над матеріалами самостійно. Програма була насиченою, ми сиділи над роботою до ночі. Дата-журналістика – надзвичайно цікавий напрям. Рада, що є можливість навчатися навіть під час війни. З радістю буду ділитися отриманими знаннями на парах», – розповіла Юлія Блажеєвська.

Команда кафедри журналістики Каразінського університету зробила і презентувала проєкт на тему дитячого туберкульозу. Усі учасники отримали сертифікати.

«На цьому тренінгу ми здобули безцінний досвід роботи в команді, дослідження даних і їх візуалізації. Сподобалось, що теорія була викладена стисло, адже найбільше знань отримуєш з практики. Ми прокидались і засинали з думкою про наш проєкт, перевіряли теорії за допомогою десятків наборів даних, аналізували інформацію. Було приємно познайомитись із журналістами з “Текстів”, котрі є професіоналами в цій справі, вони направляли нас і давали поради. Я задоволена і нашою плідною працею, і кінцевою роботою, і організацією тренінгу», – зазначає Юлія Повар.

Захід проводила Асоціація з міжнародних питань та Texty.org.ua. Проєкт здійснювався за фінансової підтримки Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чехії.