Володимир Носков: Не буває поганого досвіду – буває корисний

23 жовтня кафедра журналістики разом з газетою «Каразінський університет» організували зустріч викладачів та студентів кафедри з кореспондентом Радіо Свобода,  лауреатом і переможцем радіофестивалів Володимиром Носковим.

Темою розмови було створення подкастів, лайфхаки для новачків та технічні моменти запису. Виявилося, що студенти слухають більше подкасти, ніж традиційне радіо. Володимир пояснив це тим, що подкаст може бути в будь-якому форматі: репортаж, замальовка, інтерв’ю, документальна розвідка, аудіовистава, хітпарад, рефлексії, коли людина сама розмірковує. На думку журналіста, подкаст «більше розкутий, вільний засіб комунікації зі слухачами».

Лекція була насичена порадами по створенню подкасту:

  • не можна показувати запитання гостям студії, це повинно бути невимушене спілкування, немов би ми сидимо на кухні п’ємо каву і спілкуємося;
  • бажано мати свій сценарій;
  • з гостем провести доефірну підготовку, зорієнтувати його щодо теми обговорення;
  • якщо у вашій розмові є важкі терміни, то обов’язково пояснюйте їх вашим слухачам, адже багато хто вас не зрозуміє.
  • не використовуйте канцеляризми, офіціоз, мова мусить бути максимально простою».

Володимир Носков поділився ще й таким лайфхаком для подкастерів-початківців: «Якщо ви не маєте потрібних умов для запису, то зробіть з ковдри, ніби кімнатку, і під ковдрою записуйтеся, це будуть ідеальні умови студії».

Радіоведучий  також відповів на питання студентів:

Як Ви встановлюєте контакт і взаємодієте з вашими гостями під час запису?

– Це все на внутрішньому рівні, я вільно спілкуюся з людиною, десь жартую. Перед записом намагаюся розслабити гостя. Я відчуваю людину і те, як вона налаштована. І тоді я поводжуся відповідно до стану людини. Але бувають ситуації, коли людина не починає розкриватися, а вже треба завершувати ефір .

Які найбільш поширені помилки під час запису подкасту? Як їх можна уникнути?

– Уникнути помилок не вдасться. Багато хто не приділяє уваги мовленню, способу і місцю запису. Часто використовують заїжджені мелодії, які відволікають, та ставлять банальні запитання. Варто собі ж поставити запитання: «Про що я хочу, щоб дізнався мій слухач». На це найбільше треба звертати увагу.

На вашу думку, яке майбутнє жанру подкасту в Україні?

– Соціологічні дослідження показують – подкасти все більше і більше набирають обертів. Я думаю, що це один із варіантів майбутнього радіо. Я не викреслюю традиційне ефірне мовлення, але подкаст буде один із популярних способів поширення інформації.

Наприкінці зустрічі організатори оголосили конкурс подкастів до Дня народження університету. Студенти мають створити подкаст на тему, пов’язану з університетом, а Володимир проконсультує і оцінить цю роботу.

Лекція Володимира Носкова подарувала неймовірні теплі відчуття, адже було приємно почути від професіонала такий надихаючий меседж: «Не буває поганого досвіду або доброго, буває корисний. Помилки на те і є помилки, щоб на них вчитися!»

Єва Володько, ЛЖ-21