Арт-мистецтво. Персональна виставка Алли Басай

Мистецтво буває різним – красивим, вишуканим, а буває і досить дивним – воно розраховане на свою аудиторію, яка тією чи іншою мірою цікавиться абстракціонізмом. Існують картини, на яких відразу все зрозуміло, але і є картини з прихованим змістом – цікаві й загадкові. Коли дивишся на них, душа завжди відпочиває, з’являється посмішка і стає добре.

Яскравим представником такого мистецтва є мешканка Харкова Алла Басай. Народилася вона 7 грудня 1997 року в Пісочині. За своє життя багато навчалась, до міста також переїхала через навчання. Має вищу освіту, яка зовсім не пов’язана із творчістю. Її здобувала в Харківському національному університеті радіоелектроніки та отримала спеціальність інженера програмного забезпечення. З двадцяти років свого життя останні три вона присвятила відвідуванню майстер-класів, курсам та навчанню у кращих майстрів. Це художниця-початківець, яка вже зараз має неймовірну популярність. Вона пише картини маслом та акрилом. Підписує картини цікавим псевдонімом MALUVALLA.

Так сталося, що Алла відвідала творчий художній гурток при університеті. Потрапила туди на запрошення викладача, який ним керував. «Я щаслива, бо можу приділяти час навчанню і розвитку своєї творчості одночасно. Процес народження в голові ідеї – це одне, а картина після її втілення – зовсім інше. Результат може бути зовсім неочікуваним, але не менш захоплюючим і приносити велике задоволення. До роботи завжди приступаю з цікавістю, бо ніколи не знаю який буде остаточний варіант», – говорить художниця.

«Я дуже вдячна своїй першій наставниці, яка показала мені дивовижний світ світла і тіней, – Ользі Миколаївні Куцин, а також таким прекрасним дивним яскравим жінкам художницям – Аллі Володимирівні Шляховий, Наталії Юріївні Пустовіт і Людмилі Михайлівні Чемоданових – за час, знання, техніку і настрій, які вони передали мені», – згадує художниця.

За останні три роки Алла неодноразово брала участь в заходах інформаційно-виставкового центру «Бузок», а також у колективній виставці в єврейському культурному центрі «Бейт Дан» з командою учениць Л. М. Чемоданової, де було продано сім робіт художниці.

В інформаційно-виставковому центрі «Бузок» було представлено 25 картин Алли. Всі вони написані протягом останнього року маслом і акрилом. Різноманітні сюжети є результатом пошуку власного стилю, вивчення нових технік. Кожна картина вражає своєю індивідуальністю та неповторністю. Сюжети ніколи не перегукуються. Не менш цікавими є назви картин. Складається враження, що художниця витратила величезну кількість часу, щоб придумати назви своїм витворам.

За словами Алли, в картинах закладено приховані символи – вони допомагають залучати бажані події в своє життя. «Я часто малюю дерево життя – це вже кодування», – зазначає художниця: «Кожна гілка і квітка на такому дереві – це продовження життя, родючість, в кожну картину я закладаю лише найпозитивніші та найщиріші емоції».

По завершенні презентації своїх картин Алла подякувала мало не кожному відвідувачу, який написав про свої враження в спеціальному зошиті для відгуків.

Творити прекрасне може кожен. Головне – зрозуміти мету і впевнено йти до неї. Тільки завдяки мистецтву ми можемо передати свої найкращі почуття. Щоб зрозуміти це мистецтво, треба навчитися не тільки дивитися, а й бачити. Адже сенс таких картин не в тому, щоб вразити своєю красою, а в тому, щоб змусити замислитися. Сучасне мистецтво – це щось незрозуміле, несподіване, як вибух, воно іноді лякає своєю незрозумілістю, воно наче створене, щоб подумати над ним. Цим воно й особливе.

 Беличко (Ільницька) Марина – студентка 2 курсу відділення журналістики (в межах виробничої практики)