Просування медіаграмотності серед школярів

25 березня 2018 року в Харківській гімназії № 12 відбувся міський Турнір юних журналістів, в якому взяли участь 15 загальноосвітніх навчальних закладів. Переможцями стала збірна команда Немишлянського району «99+1». Друге місце розділили між собою команда ХЗОШ №168 Індустріального р-ну та ХГ №116 Шевченківського р-ну «Четверта влада». Третю сходинку посіли 4 команди: ХГ №152 Холодногірського р-ну «Легіон», збірна команда Новобаварського р-ну, збірна команда Московського р-ну «Prosperity Times» та збірна команда Московського р-ну «Лідер».

Журі найбільше сподобалися завдання, до яких виконувався творчий підхід: реконструювати події у телевізійній документалістиці (епізод про написання Т. Г. Шевченком вірша «Мені тринадцятий минало»); створити за допомогою мобільного телефону або іншої непрофесійної апаратури матеріал для радіо, телебачення чи електронного ЗМІ; зробити інтерв’ю з відомим українцем із регіону для закордонного видання; написати сценарний план інформаційної радіопередачі на тему «Зірки нашої школи».

У турнірі беруть участь учні 9-11-х класів. Їхню підготовку оцінювали представники кафедри журналістики Каразінського університету: проф., завідувач кафедри Хавкіна Л. М., доц. Нечаєва Н. В., ст. сикл. Копилова Л. А., ст. викл. Калашник Н. Б., ст. викл. Теодорська Л. І., ст. лаб. Мощенко К. В. та ін. Студенти філологічного факультету також спробували себе в ролі членів журі та ведучих турніру.

Під час виступу Любов Марківна Хавкіна зазначила, що Турнір юних журналістів проводиться не лише із профорієнтаційною метою, але і з метою підвищення медіаграмотності учнів, підготовки до публічних виступів, а оскільки журналістика має міждисциплінарний характер, то такий захід надає чудову можливість подискутувати на різноманітну тематику.

Всеукраїнський етап Турніру відбудеться в Сумах з 18 по 22 квітня. Турнір юних журналістів проводиться в Україні протягом 14 років. Протягом цього часу школярі Харківщини гідно захищають честь регіону та щороку займають призові місця. Минулого року від нашої області на всеукраїнську гру  їздило 5 команд, 3 з яких грали у фіналі і здобули призові місця.

 

 

 

 

 

 

 

Карина Бондар – студентка 4 курсу відділення журналістики