Зустріч з головою Національної спілки журналістів України

2 листопада на філологічному факультеті відбулася зустріч студентів спеціальності «журналістика», викладачів та всіх небайдужих з головою Національної спілки журналістів України Олегом Наливайком. На зустрічі також були присутні Олександр Голуб (голова Харківської обласної організації НСЖУ), Олексій Бойко (помічник голови НСЖУ), Нісон Ройтман (секретар Харківської обласної організації НСЖУ), модератор зустрічі – член ХОО НСЖУ, заступник голови ХОО НСЖУ викладач кафедри журналістики Володимир Ревенко.

Голова НСЖУ виступив з доповіддю «Сучасна медіаситуація в Україні та світі», в якій зупинився на таких проблемних моментах, як поглинання пресової аудиторії Інтернетом, причому 90% припадає на соціальні мережі; пошук нових форм продажу інформаційного контенту; залежність мас-медіа від олігархів, що розмиває громадський імператив журналістської професії. О. Наливайко детально розповів про Національну спілку журналістів України, окреслив її головні функції та напрямки підтримки українських працівників мас-медіа.

Студентам-журналістам голова НСЖУ порадив працювати й учитися завжди і скрізь, адже професія медійника тримається на самомотивації і працелюбстві, які допоможуть реалізуватися в обраній професії.

Після доповіді студенти отримали змогу поставити питання. Так, Карина Литвиненко (3 курс) поцікавилася, чи існують в Україні самоокупні видання, які не отримують державної допомоги; Євгенія Притула (5 курс) попросила прокоментувати ситуацію довкола УНІАН; Олена Сорока (3 курс) поставила питання про сумісність журналістської й депутатської діяльності однією людиною. На всі запитання було отримано вичерпні відповіді як від О. Наливайка, так і від О. Голуба як керівника регіональної Спілки журналістів України.

У цілому зустріч залишила позитивні враження, засвідчила нову тенденцію тісної співпраці вищої школи з практикуючими журналістами.

 

Наталя Нечаєва,

доцент кафедри журналістики,

Людмила Щербак,

студентка групи ЛЖ-42