«Говоріть так, щоб вас хотіли побачити»

Зі студентами відділення журналістики зустрілася Нелла Гунченко – легенда харківського радіо із досвідом у 48 років, перший жіночий голос харківського метрополітену, член Національної спілки журналістів України. Вона завітала до Каразінського університету, аби поділитися своїми знаннями зі студентами й розповісти кілька секретів успішної кар’єри в журналістиці.

Гостя почала лекцію несподівано: “Я хочу поспівчувати вам, тому що ви обрали тяжку професію”. Нелла Гунченко наголосила на універсальності професії журналіста, бо він водночас повинен бути й актором, і лікарем людських душ, і психологом.

Усе своє життя, особливо професійний шлях, вона звикла вважати щасливим випадком. Але пані Гунченко підкреслила: так буде не завжди. Журналістка з багаторічним стажем порадила студентам ніколи не очікувати пасивно, поки їх знайде та сама омріяна робота. Треба самостійно пробивати собі дорогу, пропонувати свою кандидатуру до різних видань, радіостанцій чи телеканалів. «Тоді, ймовірно, будете мати успіх».

Протягом лекції Нелла Гунченко встигла розповісти не тільки про свій шлях до журналістики, а ще й про історію ораторського мистецтва, та торкнутися біографій таких відомих постатей, як Бернард Шоу, Бенджамін Франклін і Марк Твен. Їх було поставлено як приклад – кожен із вищезгаданих свого часу працювали в журналістській сфері, тоді ще не маючи спеціальної освіти (бо мусили кидати школу й заробляти насущний хліб).

Студенти Каразінського із вдячністю прослухали поради ораторки щодо того, як поставити свій голос. Адже голос – один із найголовніших аспектів професійності журналіста, особливо на радіо. Маючи в цьому неабиякий досвід, Нелла Гунченко поділилася кількома голосовими вправами, які слід виконувати щодня, та підкреслила: необхідно вивчати сценарне мовлення.

Юлія Кирпич – студентка 2 курсу відділення журналістики

Відеозапис заняття https://www.youtube.com/watch?v=IwLSt1TxkNw

Відеоператор і монтажер: Марина Ткаленко – студентка 2 курсу відділення журналістики