Ігор Михайлин. Відгук на автореферат дисертації Антоненко Тетяни Олексіївни «Поетика художньої прози Валентина Чемериса» на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.01.01 — українська література (Харків, 2017, 18 с.)

08.02.2017, Переглядів: 69

Відгук

на автореферат дисертації Антоненко Тетяни Олексіївни «Поетика художньої прози Валентина Чемериса» на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.01.01 — українська література (Харків, 2017, 18 с.)

 

Художня проза Валентина Чемериса — цікаве явище новітньої української літератури. Розпочавши письменницький шлях як сатирик у далекі шістдесяті, в останній період творчості він став плідним автором багатьох історичних повістей і романів, приклав руку до розвитку української фантастики, написав кілька яскравих автобіографічних книжок. Проте його слава сатирика затьмарила решту його творчості. Через це В. Чемерис цілком незаслужено був досі обійдений увагою української літературної критики. Тетяна Антоненко виправляє історичну помилку, присвятивши його художній прозі окреме монографічне дослідження. Актуальність теми дисертації  Читати далі…


Ігор Михайлин. Відгук на автореферат дисертації Переяслова Віталія Олександровича «Естетико-філософська парадигматика творчості Василя Мисика»

15.11.2016, Переглядів: 104

Відгук

на автореферат дисертації Переяслова Віталія Олександровича «Естетико-філософська парадигматика творчості Василя Мисика» на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю

10.01.01 — українська література (Харків, 2016, 20 с.)

 

Василь Мисик належить до числа особлива шанованих у Харкові українських поетів. Безумовно, не губиться він і на тлі всієї України, української поезії. За рівнем творчості — це класик, хоча й не першої руки. Можливо, йому не дала піднятися на вищий щабель його доля. Але якщо у вигляді експерименту припустити, що він би прожив життя Павла Тичини чи Максима Рильського, то й результати його творчості були б іншими, а головне — йому б більше пощастило на літературно-критичні інтерпретації. Актуальність теми дисертації Читати далі…


Ігор Михайлин. Відгук на автореферат дисертації Павлюх Марії Василівни «Соціально-політична комунікація в сучасних польських медіа»

22.09.2016, Переглядів: 153

Відгук

на автореферат дисертації Павлюх Марії Василівни «Соціально-політична комунікація в сучасних польських медіа»

 на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій за спеціальністю 27.00.04 — теорія та історія журналістики (Львів, 2016, 20 с.)

Дисертація М. В. Павлюх не просто актуальна, а давно очікувана в українській науці про журналістику. Давно напрошувалося спеціальне дослідження про сучасну польську пресу. Обрання за предмет соціально-політичної комунікації цілком виправдане, бо цей тип комунікації є ядром, стрижнем журналістики. Таким чином, робота зосереджена навколо головного аспекту функціонування медіа. Читати далі…


Відгук на автореферат дисертації Дворянин Парасковії Ярославівни «Новини на регіональному телебаченні: українськоцентрична парадигма»

23.05.2016, Переглядів: 275

Відгук

на автореферат дисертації Дворянин Парасковії Ярославівни «Новини на регіональному телебаченні: українськоцентрична парадигма»

 на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій за спеціальністю 27.00.04 — теорія та історія журналістики (Львів, 2016, 20 с.)

Телебачення від часу свого виникнення залишається найбільш впливовим видом журналістики, що й зумовлює увагу до нього науки про мас-медіа. Однак на перешкоді таким дослідженням стоїть одна важлива обставина: неможливість тривалого збереження текстів на телебаченні. Порятунок прийшов від інтернету і взагалі — від розвитку інформаційних технологій, які дозволили розміщати продукти телевізійної журналістики у всесвітній мережі. П. Я. Дворянин зосередила свою увагу на розміщуваних у мережі новинарних випусках, що дозволило їй дослідити й зіставити новинарні програми українського регіонального телебачення, охопивши всебічно український інформаційний простір: Захід і Схід, Південь і Північ, а також Центральну Україну. Читати далі…


Ігор Михайлин. Відгук на автореферат дисертації Гоцур Оксани Іванівни «Сучасна українська преса як чинник формування геополітичної стратегії України (2000–2014 рр.): проблематика, концептуально-змістове навантаження»

04.04.2016, Переглядів: 250

Відгук

на автореферат дисертації Гоцур Оксани Іванівни «Сучасна українська преса як чинник формування геополітичної стратегії України (2000–2014 рр.): проблематика, концептуально-змістове навантаження»

 на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій за спеціальністю 27.00.04 — теорія та історія журналістики (Львів, 2016, 20 с.)

 

Тема, обрана Оксаною Гоцур, актуальна не лише для її дисертаційної праці, але й для України в цілому. Зрештою, це є вже гарною традицією для української науки про журналістику — займатися темами, актуальними не лише для науки, але й для суспільства. Актуальність таким чином розщеплюється на актуальність наукову (хронологічну) та суспільно-політичну. І це найкращим чином характеризує нашу науку, яка прагне тримати руку на пульсі часу, стежити й оцінювати найновіші явища в мас-медіа. Для України проблема геополітичного вибору — це зміст життя часів незалежності. Росія як вважала раніше, що «не было, нет и быть не может», так і зараз ставиться до українців та Української держави. Це і є головним чинником нашої боротьби. Читати далі…


Максим Балаклицький. Відгук на автореферат дисертації Лавриш Юліани Степанівни “Діалогізм у нових медіях України як засіб соціальних комунікацій: релігійний аспект”

28.03.2016, Переглядів: 275

Відгук на автореферат дисертації Лавриш Юліани Степанівни

“Діалогізм у нових медіях України як засіб соціальних комунікацій: релігійний аспект”(Львів, 2016), поданої на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікаційзі спеціальності 27.00.04 — теорія та історія журналістики

Своєю дисертацією Юліана Лавриш робить черговий крок щодо наближення церковної й суспільної сфер українського держави, показує Церкву як важливий суб’єкт різних аспектів українського суспільства. Авторка аналізує комунікативну роль українських католицьких і православних церков у найскладніші моменти найновішої історії України: під час Помаранчевої революції, Євромайдану, військових дій на Донбасі, розвитку інституту військового капеланства, обговорення питань біоетики. Читати далі…


стор. 1 з 712345...у кінець»