Ігор Михайлин. Вербальна мова науки і атрибутивне науковзнавство

11.07.2017, Переглядів: 147

Ігор Михайлин

Вербальна мова науки і атрибутивне науковзнавство

Про книжку Володимира Пащенка «Смислові обґрунтування змістових виправлень текстів. Атрибутивне наукознавство : моногр. (К., 2015)»

 

Мова для науки, зокрема вербальна мова, — це інструмент пізнання світу та викладу здобутих знань. Звичайно, хотілося б написати «головний інструмент». Але якщо ми скажемо «головний», то будемо мати на увазі, що є ще якісь другорядні інструменти, які існують поза мовою. Та їх немає. Мова — й інтелект ученого — це і є всі антропічні інструменти творення науки. Поза мовою науки не існує, світу не існує, якщо ми не можемо оприявнити його в слові, а відтак — нічого не існує. Наука — це мова, якою вона викладена; зокрема це вербальні тексти. Часто їх доповнюють змістові символи, формули, моделі та супроводжують (оздоблюють) зображальні елементи: світлини, схеми, графіки, креслення, мапи тощо. Але самі символи та зображальні елементи мало що повідомлять споживачеві наукових знань без змістово коректного вербального тексту.

Зараз модно говорити про мультимедіа, мультимедійні тексти, про наступ зображальної інформації на звичайну людину, Читати далі…


Школа, прощавай!

10.06.2017, Переглядів: 113

Останній дзвінок – це свято, яке знаменує собою закінчення шкільного життя. 26 травня школярі міста Харкова приїхали в центральний парк культури і розваг ім. Горького, щоб разом відзначити закінчення навчального року і настання літніх канікул. Свято останнього дзвоника «Школа, прощавай!» відбулося о 12-00. В рамках акції «Посади дерево» школярі висадили каштани на алеї парку. У 14-00 на головній сцені почалося пінне шоу. Випускників чекала тонна піни, в якій можна танцювати під сучасні хіти!

Увечері школярів привітав із закінченням навчального року учасник другого сезону шоу «Х-фактор» Олег Кензов. Артист виконав свої відомі хіти і нові пісні. Атмосфера радісного тріумфування і почуття свята не залишала всіх, хто був присутній на святкуванні.

Вікторія Ільницька – студентка 5 курсу заочного відділення кафедри журналістики


Фестиваль вуличних культур

10.06.2017, Переглядів: 96

27 квітня 2017 р. біля будівлі ХНАТОБу пройшов найбільший у Східній Україні «Фестиваль вуличних культур».

Сьогодні вулична культура – це не просто той чи інший напрямок творчості, це сучасний спосіб життя і фактично новий формат мислення.

Місце проведення було вибрано не випадково: саме там і зародилася вулична культура нашого міста, яка й надалі продовжує розвиватися і з кожним роком все більше приваблює сучасну й екстремальну молодь. Читати далі…


«Діти Харкова – за мир!»

10.06.2017, Переглядів: 99

1 червня 2017 року, у Міжнародний день захисту дітей, в Харкові відбулося свято на головній площі міста під гаслом «Діти Харкова – за мир!». У музично-хореографічному дійстві були задіяні більше двох тисяч дітей у віці від 6 до 15 років. В рамках заходу прозвучали кращі світові хіти, присвячені миру, у виконанні  професійного оркестру і юних музикантів Харкова.

«На багатоярусній сцені знаходився зведений хор, і зведений оркестр учнів дитячих музичних шкіл міста. 600 юних музикантів разом із професійним симфонічним оркестром «Prime-Orchestra» виконували шість композицій: «The Wall», «We are the world», «A world without war», «Лелека на даху», «Sweet dreams», «Party Rock Anthem». Музичний виступ супроводжувався хореографічним поданням, в якому взяли участь 600 учнів хореографічних колективів та 900 школярів з усіх районів Харкова», – повідомили організатори акції. Читати далі…


Фестиваль їжі

10.06.2017, Переглядів: 109

Міський пікнік є першим проектом, якому вдалося масово популяризувати в Харкові європейську культуру приготування і споживання вуличної їжі. Провідні ресторани, кафе, а також кухарі-аматори Харкова радують гостей своїми цікавими стравами.

Фестиваль їжі був заснований в серпні 2015 року. Гастроентузіасти, професійні шеф-кухарі, цікаві концептуальні заклади об’єднуються раз на місяць у межах проекту, щоб показати відвідувачам все багатство і різноманітність вуличної їжі. Читати далі…


Відпочинок по-домашньому

09.06.2017, Переглядів: 95

Наступило літо, а це означає, що наближається пора відпусток. Більшість людей мріють відправитись до моря, але якщо такої змоги немає, в харківській області завжди знайдуться цікаві місця для гарного відпочинку.

Однією із найбільш популярних зон для відпочинку у харківській області останнім часом став Старий Салтів, де на березі Печенізького водосховища розташувалась велика кількість різноманітних баз відпочинку. Читати далі…


стор. 1 з 912345...у кінець»