- Кафедра журналістики - https://www.kafedrajourn.org.ua -

Студенти-журналісти взяли участь у Міжнародному форумі “Новомедіа”

18 студентів відділення журналістики Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна взяли активну участь у Міжнародному форумі “Новомедіа”
7-9 листопада столиця України прийняла у гості журналістів, редакторів і блогерів на четвертому Міжнародному форумі «Новомедіа», гаслом якого на цей раз була теза «Правда перемагає». Перейняти досвід старших колег  вирушила чимала делегація студентів відділення журналістики ХНУ імені В.Н. Каразіна: Юлія КРЮЧКОВА, Кристина НОВІКОВА, Валерія ГОЛОВАНЬ, Владислава СПЕСИВЦЕВА, Руслан АЛТЕЙБА, Олексій ГОМОН, Світлана СТЕЦЕНКО, Олена АКСЕЛЬРОД, Анна НЕЖИД, Катерина АФАНАС’ЄВА, Сніжана ЛЕТЮК, Ірина ВАСІЛЬЄВА. Проявили інтерес до заходу і другокурсники-журналісти: Марія ТАРАСЕНКО, Дарина КУЛИНИЧ, Анна МИРЗОЄВА, Марина ЩЕРБАК, Анастасія ШВЕЦЬ і Валерія КОЛОДЬКО.

40 спікерів, 24 сесії, близько сотні слухачів. Напружена, але вкрай цікава робота. Захід пройшов у актовій та конференц-залах київського готелю «Турист». Серед спікерів були і українські, і російські, і іноземні діячі у сфері ЗМІ.
Форум відкрив Ігнат МЕРЕНКОВ, журналіст, член Асоціації «Новомедіа», поетичними рядками:
«Олово, сурьма да свинец в типографский сплавились гарт.
Журналист и вправду кузнец, коль его строка – авангард!…».
На перший день спікери говорили про міжнародні медіа в Україні, інформаційні потоки, редакційну політику в умовах війни, соціальні мережі, бренд-журналістику, політичне ток-шоу та про фейки у ЗМІ.
Руслан КУХАРЧУК, голова Асоціації «Новомедіа», організатор Форуму: «ЗМІ та воєнні конфлікти живляться одне одним, вони злилися воєдино. Наприклад, про телеканали «Громадське.ТБ», «Al Jazeera», «LifeNews» ми дізналися через війну. Рівень цинізму та брехні настільки зашкалює, що вірити ЗМІ стає просто неможливим. Зупинити ворожбу може тільки правда. Вона, як чиста вода, вимиває увесь бруд».
Тарас СЕМЕНЮК, EuroNews: «Коли під час війни вбивають людину – це, звичайно, жахливо. Але коли людину вбивають інформаційно – це несе непоправні наслідки… Зараз ми спостерігаємо, що в Україні відключають російські телеканали. У мирний час це вважалося б некоректним, але нині, в умовах війни, це рішення є дуже логічним».
Тетяна ПУШНОВА, 1+1: «Українська журналістика з точки зору журналістських стандартів не була готова до сьогоднішньої ситуації. Але зараз, хочу сказати, професійний рівень усіх редакцій значно вищий, ніж, наприклад, рік тому. Мені дуже подобається цей рівень. Журналіста сьогодні стає все складніше обдурити, український журналіст любить бути незалежним , “інакшим”».
На другий день спікери заходу говорили про професію журналіста на війні, Інтернет як ЗМІ, журналістські розслідування, блоги, порівнювали російську пресу з українською, давали поради щодо того, як не дати політикам маніпулювати журналістом.
Жан НОВОСЕЛЬЦЕВ, 17 канал: «Журналіст не може бути упередженим. Тільки-но ти займаєш чиюсь позицію – ти вступаєш у боротьбу. І тут зовсім неважливо, яка у тебе зброя: слово або «Гради».
9 листопада, у фінальний день, темами обговорення були політична сатира, онлайн-медіа, соціальна журналістика.
Михайло ШАМАНОВ, Новий канал: «Так звана польова журналістика сьогодні пішла вперед, а теоретична залишилась позаду. Що можна сказати про розважальну та сатиричну журналістику? Журналіст у кадрі має поставати і як журналіст, і як громадянин. Це один із канонів розважальної журналістики. У той же час, необхідно не забувати про журналістську етику. Однією з головних цілей має стати прагнення викликати у глядача або читача емоції».
Аліна ПОДРЕЙКО: «Журналіст – це людина, якій притаманний «гріх» загостреного почуття справедливості. У журналістському матеріалі герой має бути протиставлений державі або суспільству. Тема має бути суспільно важливою. Головний стандарт – це баланс думок, тобто, у матеріалі треба зобразити увесь спектр думок з одного й того ж приводу».
На третій день Форуму за традицією відбулася церемонія нагородження Novomedia Awards. Нагороди «Вічні цінності у мас-медіа»отримали: журнали «Единственная» та «Фокус», телеканал «Інтер», журналісти «Громадського ТБ», Нового каналу та СТБ.
Цікавлюся у своїх колег щодо їхніх вражень від почутого на Форумі.
Олексій ГОМОН,група ЛЖ-31: «Було цікаво, хоча особливо нового я нічого не почув. Спікери були підібрані прекрасно: у кожного була своя думка з того чи іншого приводу. Здивувало, що попри символічну вартість та присутність відомих спікерів на форумі було відносно небагато слухачів. Не зважаючи на це, я обов’язково відвідаю міжнародний форум Новомедіа наступного року».
Дарина КУЛИНИЧ, група ЛЖ-21: «Організація заходу мені сподобалася. Було приємно поспілкуватися з тими журналістами, з яких хочеться брати приклад. Спікери розповідали стисло та цікаво. Я вважаю, найважливіша інформація, яку я почула на Форумі – це те, як вести себе журналістові з політиком. Найбільш за все мені сподобалася сесія з Михайлом Шамановим, адже він розповідав насичено, додаючи у розповідь про професійну діяльність історії з особистого досвіду».

 Кристина НОВІКОВА, ЛЖ-31