Студенти та викладачі відділення журналістики взяли участь у медіа-конференції «Глобальне село, діти, ТБ і кіно»

Захід відбувся 26 вересня в Харківському національному  університеті імені В. Н. Каразіна в рамках V Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко». Мета конференції – підвищення уваги до дитячого теле- та кінопростору, а також обговорення проблем сучасного телевізійного мовлення.

Фірдоуз Булбулья
Фірдоуз Булбулья

Серед учасників зустрічі були медіафахівці з Німеччини, Росії, Фінляндії, Греції, Румунії, Ізраїлю, Ірану, Білорусі, Болгарії, ПАР.

На обговорення було висунуто такі теми: контент сучасних дитячих програм і фільмів, сучасні особливості культурних стратегій для дитячої аудиторії, криза в Європі та її вплив на дитяче ТБ, аналіз прокатного кіноринку України.

Телебачення сьогодні «грає дорослими нотами», твердили в один голос експерти, вкотре підкреслюючи, що в ефірі багато програм та фільмів, позначеними жорстокістю та насиллям. Зміст дитячого телепродукту часто не відповідає запитам аудиторії.

Крім представників теле- та кіномистецтва у дискусії взяли участь члени дитячого журі фестивалю. Зокрема, 11-річні Артем та Дарина на питання, які програми вони хочуть бачити по телебаченню, відповіли: « Краще дивитися про природу, тварин або про звичайних дітей, які спілкуються та граються м’ячем, аніж про роботів, які б’ються».

Дитяче журі
            Дитяче журі

 

Думку дорослих щодо дитячих уподобань озвучив російський режисер та телеведучий Давид Шнейдеров: «Усі люблять  Джастіна Бібера, а не про природу дивитися».

Підводячи підсумки конференції, Президент Міжнародного центру фільмів для дітей та молоді CIFEJ Фірдоуз Булбулья, висловила думку, що кіно і телебачення мають виступати як інструмент соціальної згуртованості. У своєму фільмі «Крик любові», промо якого було презентовано на конференції, вона звернулася до ідеї «убунту» (африканське слово, що означає: «Я живу тому, що ти є, ти є, тому що я живу!». Саме цим принципом мають керуватися виробники медіапродукту для дітей.

Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко» засновано Харківською обласною радою у 2009 році. Мета – розвиток дитячого телебачення, підвищення професійного рівня телебачення, орієнтованого на дитячу аудиторію, а також підтримка дитячих творчих студій. Фестиваль проводиться щороку. Починаючи з 2009 року, в ньому взяли участь 170 студій з 86 міст.

Фестиваль “Дитятко”

Світлана Стеценко, Надія Гранкіна, Альона Нагаєвщук, Аліна Башликова (фото)