Юрій Хомайко: «Прес-конференція – це можливість знайти гарну тему, поставити гостре запитання, а не «попрацювати диктофоном»

9 квітня цінним досвідом із студентами поділився Юрій Хомайко, харківський журналіст, театральний і літературний критик, член правління ХОО НСЖУ та експерт регіональних ЗМІ. На майстер-класі також був присутній у ролі модератора заступник голови ХОО НСЖУ, викладач кафедри журналістики Володимир Ревенко.

Лекція стосувалася передусім проблем сучасної української журналістики, а також якості журналістської освіти. За словами гостя, більшість видатних журналістів прийшли у професію вже після отримання іншої освіти та певного життєвого досвіду, але саме у студентів відділення журналістики є можливість поринути в неї усього за 5 років, – звісно, за умови бажання і наполегливістю.

Серед головних недоліків журналістики в сучасній Україні Юрій Хомайко відзначив засилля вторинної інформації у ЗМІ та видавання за інформацію того, що взагалі нею не є, наприклад, необроблених звітів із прес-конференцій. «Прес-конференція – це можливість знайти гарну тему, поставити гостре запитання, а не «попрацювати диктофоном», –  зауважив журналіст.

Говорячи про «хвороби» української журналістики, Юрій Хомайко висловив надію, що їх «вилікують» майбутні колеги, присутні в аудиторії. Майстер-клас отримав живий відгук слухачів. Про це свідчила велика кількість запитань гостеві, левова доля яких вже за традицією стосувалася майбутнього різних видів ЗМІ.

Сорока Анна, студентка 3 курсу