Про нюанси професії і журналістику в умовах воєнного стану: студенти-журналісти зустрілися з потенційними роботодавцями

18 – 19 квітня в рамках університетського Тижня кар’єри Karazin Career Week відбулися зустрічі студентів з харківськими журналістами.
Про особливості професії розповідали шеф-редактор «Суспільне Харків» В’ячеслав Мавричев та випускники кафедри журналістики спеціальна кореспондентка Інформаційного агентства Міністерства оборони України «АрміяInform» Руслана Богдан, журналіст-розслідувач, редактор ГО “Медійна ініціатива за права людини” Станіслав Мірошниченко та власниця рекламної діджитал-агенції, авторка програм навчання із продажів через соціальні мережі Анна Носок.
Конференція проводилася у дистанційному форматі, студенти мали змогу ставити питання на тему майбутньої професії.
Звертаючись до майбутніх журналістів, В’ячеслав Мавричев наголосив, що перед тим, як йти у медійний простір, важливо розуміти, що журналістика це не лише про розваги. У першу чергу журналістика – це користь для суспільства. Зокрема, ця теза є головною формулою творчого колективу Суспільного телебачення.
Зараз «Суспільне Харків» призупинили набір студентів без досвіду, тому що вкрай складно навчити людину професійним навичкам в умовах війни. Проте В’ячеслав закликав не нехтувати будь-якою можливістю прийти постажуватися в його команду. «Я зацікавлений у тому щоб набирати «свіжу кров» та кадрів саме з молоді, тому що у вас зовсім інакше мислення та сприйняття інформації» – зазначив В’ячеслав.
«Якщо б мені рік тому сказали, що я буду знати скільки в роті людей та мати знайомих у Генштабі, я би дуже здивувалася» – відзначила випускниця кафедри журналістики Руслана Богдан. 24 лютого минулого року журналістка-початківиця вимушено стала воєнною кореспонденткою і працювала у такому форматі восьми місяців. Тепер у ролі спеціальної кореспондентки Руслана розповідає про сучасні кроки української армії на шляху до перемоги та її героїв – історії військових.
«Людина, яку ти зустрічаєш на вулиці, це вже герой твого матеріалу, з якої можна робити історію, – так спікерка відповіла на питання «де шукати людей для матеріалів?». – Люди навколо підкидають дуже багато. Я в кожному бачу героя».
Станіслав Мірошниченко розповів студентам про особливості роботи журналіста-розслідувача, наголосивши при цьому, що насправді опанувати журналістську професію не так і складно, варто лише бути наполегливим і впевненим у своєму виборі.
Анна Носок посвятила студентів у нюанси рекламного бізнесу. Спікерка підкреслила перспективність цього напрямку журналістської діяльності.
Під час зустрічі студенти могли отримати відповіді на ключові питання про майбутню роботу та актуальні питання про журналістику в умовах війни.
Дякуємо гостям за плідну працю та за службу на інформаційному просторі України!