Олена Стронова: “Найперше, що журналіст повинен робити добре – це писати”

 

Чому друкована преса буде жити ще дуже довго, чим цікавиться сучасний читач та що повинен вміти журналіст-початківець – про це й не тільки розповіла головний редактор газети «Время» О. Стронова студентам відділення журналістики під час зустрічі, що відбулася 26 березня.

Реалії, проблеми, перспективи сучасних ЗМІ – такою була головна тема лекції. Чутки щодо смерті друкованої преси Олена Стронова вважає занадто перебільшеними. Незважаючи на те, що все більше людей надає перевагу електронним носіям інформації, газета існуватиме завжди. «Функція і форма ложки незмінні вже багато століть. Функція і структура газети також залишиться», – говорить головний редактор.

«Хорошу газету створює хороший читач, а в українського читача – гарний смак», – зазначає шеф-редактор однієї з найстаріших газет Харкова, аналізуючи образ сучасного медіаспоживача. – Знати обличчя своєї аудиторії та її потреби – головний секрет успіху будь-якого ЗМІ». На питання, в чому ж полягає запорука професійної успішності, Олена Стронова відповіла: «Газетна шпальта – нещадна. Тож, найперше, що журналіст повинен робити добре – це писати».

 

Ярослава Трегубова, студентка 3 курсу