Японія, що підкорила Париж

16 березня 2021 року відбувся онлайн-вебінар «Географія модного авангарду: Японія». Організатором заходу виступила компанія UFEG (Ukrainian Fashion Education Group) – найбільша платформа для вивчення модної індустрії в Україні. Спікером була Маша Халізєва – фен-критик, журналіст, модельєр, дизайнер та одна із засновниць компанії.

В центрі уваги вебінару була японська мода – шляхи розповсюдження, ідеї, лідери та послідовники однієї з трьох найбільших хвиль авангарду другої половини ХХ століття. Лекція розкрила історії тих, хто протиставив своє бачення моди панівним смакам та завоював модну столицю – Париж, а з ним – і весь світ.

Першими культуру Японії побачили моряки флоту голландської ост-індійської компанії. Вони змусили імператора відкрити порти для іноземної торгівлі, і таким чином привезли японську культуру до Європи. Східна краса одразу підкорила серця французьких модниць й модників, а зараз японські модельєри на кшталт Іссея Міяке, Ханає Морі та Йоджи Ямомото продовжують приголомшувати незвичним поєднанням сьогоденної моди із стародавніми традиціями консервативної країни.

Спікерка розмовляє із глядачами, ніби із друзями, говорить сучасною простою мовою та доповнює свій історичний текст актуальними новинами, наприклад, про смерть модельєра Такади Кендзо від наслідків COVID-1. Кожний новий крок у розкритті теми супроводжується фотографіями та картинами періоду, про який йде мова, що допомагає поринути в японський модний контекст.

Лекція залишає приємний післясмак та деяку вдячність локдауну за широкі можливості для самоосвіти в інтернеті, не порушуючи карантинного режиму.

Томаш Ірина студентка групи ЛЖ-11, 1 курсу спеціальності «Журналістика», у межах навчально-ознайомчої практики