Онлайн-захід «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition — SOUTH-EAST»

26 квітня 2021 року відбувся 3-годинний онлайн-захід під назвою «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition — SOUTH-EAST», на якому розглядалися питання, що стосувалися безкоштовних можливостей навчання, викладання, практики та стажування у провідних європейських університетах, а також молодіжних обмінів і волонтерства в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+.

Організатором події виступила команда Національного Еразмус+ офісу в Україні (проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv за підтримки Представництва ЄС в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Євродеск Україна, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейським корпусом солідарності, закладами вищої освіти, студентами-учасниками обмінів Еразмус+ і випускниками Еразмус Мундус.

Ув зазначений анонсі час (о 18:00) на платформі Zoom зустрілося понад 280 учасників різного віку, серед яких були студенти, викладачі та адміністративний персонал закладів вищої освіти, представники молодіжних організацій. Усі вони зібралися для того, щоб дізнатися детально щодо Еразмус+ – програми Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя працює задля освітнього, професійного та особистого розвитку громадян країн ЄС та поза його межами, у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту.

Ззахід складався з двох частин (презентації спікерів і спілкування в break-out rooms), тому розпочався він зі слів менеджера НЕО в Україні (проєкт ЄС) Катерини Жданової, яка надала інформацію стосовно особливостей і принципів нової Програми Еразмус+ на 2021–2027 роки та можливостей для українських ЗВО в межах цієї програми.

Далі зі своїми презентаціями про організацію, яку вони представляли, її мету та індивідуальні можливості, що надаються нею для молоді, виступили спікери: менеджер освітніх проєктів Erasmus Student Network Kyiv Владислав Таяновський, національний координатор у Євродеск Україна Наталія Шевчук; координатор Info Centre for Erasmus+ Youth and European Solidarity Corps в Україні Анна Ковбасюк. Також, аби поділитися власним досвідом навчання на Еразмус Мундус, до заходу доєдналася Галина Маслак.

По закінченні першої частини всі охочі пройшли онлайн-опитування, яке стосувалася саме тієї інформації, що була озвучена. А вже потім кожен мав змогу перейти до будь-якої break-out rooms, щоб поспілкуватись із партнерами відділів міжнародної співпраці або студентами-учасниками проєктів мобільності Еразмус+ провідних університетів південно-східних областей: Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Запорізького національного університету, Сумського державного університету, Маріупольського державного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Державного університету «Одеська політехніка», Національного університету «Запорізька політехніка», Донецького державного університету управління та Центральноукраїнського національного технічного університету.

Особисто я зайшла до сесійного залу нашого університету. У ролі спікерів, які ознайомили присутніх з міжнародною мобільністю Еразмус+ у Каразінському, тут виступили: проректор з науково-педагогічної роботи, голова Конкурсної комісії Анатолій Бабічев; начальник Управління міжнародних відносин, заступник голови Конкурсної комісії Олександр Хижняк; в. о. начальника відділу міжнародних програм та академічної мобільності Управління міжнародних відносин, секретар Конкурсної комісії Юлія Коваль.

Крім того, слово було надавано випускникам програми Еразмус+ КА 107. Першими про своє навчання в університеті Лілля розповіли студентки хімічного факультету Надія Жутова та Маргарита Блажинська. А Ольга Булгакова з факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу повідомила про навчання у Європейському університеті Віадріна. Також було зазначено, що координатором одного з проєктів Еразмус+ КА 107, який, на жаль, не зміг доєднатися до зустрічі, є Сімона Меркантіні – кандидат філологічних наук, доцент кафедри романської філології та перекладу факультету іноземних мов.

Участь у цьому заході дала присутнім гарну можливість здобути нову доступну для розуміння інформацію, яка стосується ряду молодіжних організацій. І до того ж – почути вражаючі історії успіху учасників мобільності, надані ними поради та рекомендації.

Хочу зауважити, що онлайн-подія була дуже цікавою, пізнавальною та ще й корисною. Адже присутні дізнатися все про індивідуальні можливості Еразмус+ та отримали заряд мотивації, щоб узяти участь у конкурсах програми.

Гузовець Єлизавета – студентка групи ЛЖ-12, 1 курсу спеціальності «Журналістика», у межах навчально-ознайомчої практики