Зустріч студентів Каразінського з другим секретарем Посольства Азербайджанської Республіки в Україні

22 квітня 2021 року о 13:40 студенти Каразінського університету зустрілися на платформі Zoom із другим секретарем Посольства Азербайджанської Республіки в Україні Саміром Аллахвердієвим. Вхід на зустріч, яка проводилася російською мовою, був безкоштовний та не вимагав реєстрації. Серед присутніх шістдесяти чоловік майже всі були студентами факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу. Модераторами зустрічі виступили Марина Гончарук – представник в Україні Бакинського міжнародного мультикультурного центру та Ольга Булгакова – головний координатор молодіжних освітніх програм факультету МЕВ та ТБ.

Мета заходу полягала в поглибленні інтересу української молоді до Азербайджанської Республіки. Крім того, зустріч була присвячена дню народження Гейдара Алієва, через що частину зустрічі обговорювали феномен його лідерства для азербайджанського народу. Його як колишнього президента, який помер ще в 2003 році, згадують із великою повагою. Зокрема, саме він підняв економіку країни та заклав фундамент дружби між Україною за Азербайджаном.

Україна, за словами Саміра Аллахвердієва, зараз є одним із головних стратегічних партнерів Азербайджанської Республіки задля досягнення головної мети країн – торгового з’єднання Каспійського та Чорного морів. Пандемія коронавірусу не вплинула негативно на економіку Азербайджану, адже «товари, якими країна торгує, не хворіють», як сказав другий секретар посольства.

Марина Гончарук, одна з модераторів зустрічі, була своєрідним мостом між Саміром Аллахвердієвим та модераторкою від університету. Ольга Булгакова намагалася упорядкувати питання студентів з чату, яких цікавила політика Азербайджану. На жаль, отримати відповідь пощастило лише кільком студентам, бо порушені питання вимагали розгорнутої відповіді, а час був обмежений. Для студентів факультету міжнародних відносин це був незвичайний та цікавий досвід. Мені як представниці філологічного факультету було доволі складно зорієнтуватися у швидкий зміні вузьких економічних та дипломатичних тем в обговорюванні, проте захід був пізнавальним та інформативним.

Толбинська Ольга – студентка групи ЛЖ-12, 1 курсу спеціальності «Журналістика», у межах навчально-ознайомчої практики