Україна в умовному способі


Якби Україна була в ЄС, усе було б по-іншому. Краще чи гірше, але однозначно інакше.

Якби Україна була в ЄС, вона нарешті почала б контролювати свій гаманець. Може, навчилася б економити, а ми з вами бачили, на що витрачаються податки.

Якби Україна була в ЄС, ми звільнилися б від однієї з одвічних бід – поганих доріг. З’явилися б платні автобани та комфортабельні туалети замість «кущиків». А як вам відсутність обмеження швидкості на дорогах? Чи не мрія кожного автомобіліста? Для німців, наприклад, це вже давно норма життя. А ще обабіч доріг з’явилися б високі паркани, які сховали б мальовничі українські краєвиди, але захищали натомість тварин від убивчої сили машин.

Якби Україна була в ЄС, вона б активніше використовувала альтернативні джерела енергії. На полях виросли б, як гриби після дощу, вітряки. На дахах багатоповерхівок «прижилися» сонячні батареї.

Якби Україна була в ЄС, вона б серйозніше ставилася до здоров’я свого населення. На вулицях міст з’явилися б спеціальні доріжки зі світлофорами та парковки для велосипедистів.

Якби Україна була в ЄС, їй би відкрилися свобода та демократія (з усіма можливими їх проявами). І, може, на вулицях українських міст вільно та без остраху ходили б закохані, у яких «своє» розуміння любові.

Якби Україна була в ЄС, вона б ретельніше слідкувала за якістю своєї продукції. Сир був сиром, м’ясо – м’ясом, а воду можна було б пити навіть із-під крану.

Якби Україна була в ЄС, то вона усвідомила б, що в країні є і бажають повноцінно жити понад 2 млн. людей з обмеженими можливостями. Тоді б з’явилися для них спеціальні пристосування у переходах, метро, наземному транспорті.

Якби Україна була в ЄС, на вулицях наших міст зникли б стометрові черги на «маршрутки». Дорогами б їздили нові швидкісні тролейбуси, трамваї та автобуси. А розклад руху транспорту відповідав би дійсності. І ніхто не відволікав би водія, передаючи йому плату за проїзд.

Якби Україна була в ЄС, то депутати Верховної Ради, не знали б, як це – голосувати не лише за себе, а ще й за колегу, чужою карткою. І як це – переходити за гроші в іншу партію.

Якби Україна була в ЄС, за викинутий недопалок чи зірвану на клумбі квітку ми би платили штраф у 500 євро.

Якби Україна була в ЄС, у центральному кафе столиці можна було б пообідати за 50 гривень. А порції їжі дозволили б поділитися ще й із сусідом.

Якби Україна була в ЄС, її вулицями не бігали б бездомні собаки, чи, принаймні, їх би не винищували.

Якби Україна була в ЄС, потяги не запізнювалися б на 3 години. І ми б не мерзли в їхніх вагонах, де з рота йде пара. А бідні «хюндаї» не ламалися б, і показували свою силу не в 170 км/год, а в 530 км/год, як-от європейські «електрички».

Якби Україна була в ЄС, їй довелося б дотримуватися загальних для всіх правил.

Якби Україна була в ЄС, вона б відкрила свої таланти і використала свій потенціал. Вона б не купувала газ у сусіда.

Якби Україна була в ЄС, у неї покращилися б стосунки із західними країнами, але погіршилися зі східним братом.

Якби Україна була в ЄС, вона би втратила свою самостійність, та чи дійсно вона є у нас? Це б згуртувало націю.

Якби Україна була в ЄС, ми б не казали, що Європа живе краще. Ми б самі були Європою.

Звичайно, це лише припущення та здогадки. Якби все було, аби… Ми можемо жити краще, а можемо залишити все, як є. Ще років так на двадцять…

Тетяна Василець, студентка 5-го курсу