Сучасний світ тіней

        Театр тіней доволі нове явище в Україні, але зародилося в Азії багато років тому. Кожен бачив афішу в метро чи рекламу в інтернеті. І замислювався над тим, що це і як це.

         Мені вдалося відвідати в день закоханих театр тіней TEULIS – «Твоя Тінь». Молода команда: продюсери Роман Соколов та Віталій Сусловец чудово попрацювали, а артисти бездоганно виконали свою роботу, вже встигли добитися успіхів в Україні та закордоном, реалізуючи свою мрію маленькими, але впевненими кроками. Вони створили: «Володарі тіней», «Попелюшка», «Сон», «Зоопарк»,…

         Тільки уявіть. Палац студентів, великий зал, м’яке крісло, згасло світло і понеслось. Великий екран, напівпрозора тканина, чудове освітлення та майстерна хореографія. Вистава «Твоя тінь» показує реальність, радісні та сумні моменти, життя та смерть, все це ми відчуваємо та проживаємо разом з героями. Епізоди не поєднані між собою, у кожного своя історія та свої хвилювання, засумувати було ніколи. Особливу увагу привертає чоловік в формі, який пішов на фронт і ми ніби разом з його коханою чекали їх возз’єднання. Добре підготовлені актори – акробати, вони роблять щось неможливе за допомогою свого тіла, їх пластика та гнучкість вражають, створюють тварин, різноманітні речі, передають емоції, все супроводжує спокійна музика. Для глядача це як чорно-біле німе кіно, за яким приховується тяжка праця.

Плюс карантину: Театр онлайн

         В умовах карантину люди пристосовуються, як можуть, щоб не пропасти. Театри не виняток. Завдяки технологіям сучасного світу необов’язково вдягати вечірню сукню, костюм, робити зачіску та втомленими після робочого дня вирушати до театру. Тим паче це неможливо, ми повинні залишатися вдома, щоб зберегти наші життя. Зараз достатньо, сидячи на дивані, культурно проводити час.

         В зв’язку з карантином 6 харківських театрів перейшли в онлайн режим: театр опери та балету «SKhID OPERA», ТЮЗ, але поки тільки 3 вистави, «Театр на Жуках», «Арабески», «Ариадна», а театр ляльок обіцяє транслювати по новому каналу спектакль «Тінь». Для тих хто полюбляє закордонні театри засмучуватися не варто, вони також йдуть в ногу з сучасністю: The Metropolitan Opera, Berliner Philarmoniker, Seattle Symphony. Навіть є можливість безкоштовного перегляду. В YouTube можливо знайти репетиції та постановки невеличких театрів. Це чудова ідея, підтримка людей на карантині та новий розквіт театрів.

Марюха Таміла ЛЖ-5