У Харкові відбулася ювілейна академія до Дня українськомовної преси

12 листопада 2019 р. в приміщенні Наукової бібліотеки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулася урочиста академія до Дня українськомовної преси. Серед учасників заходу були не тільки досвідчені практики, а й новачки, зокрема студенти кафедри журналістики філологічного факультету.

10 років тому День українськомовної преси був проголошений та вперше відзначений саме в Харкові в приміщенні Спілки української молоді. Таку традицію започаткували Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича, Громадське об’єднання «Шемети», редакція двотижневика «Український простір» та Спілка Української Молоді. Однак попри свою соціальну значущість ця традиція досі не стала загальнодержавною.

12 листопада – дата зовсім не випадкова. Саме цього дня 114 років тому у Лубнах, що на Полтавщині, світ побачила газета «Хлібороб»  – перша україномовна газета на території Лівобережної України. І хоча друком вийшло лише п’ять номерів, часопис набув широкого резонансу серед народу, ставши передвісником бурхливого розвитку національної преси.

З дня виходу у світ «Хлібороба» минуло більше століття, але брак україномовної преси на Харківщині і в Україні в цілому досі відчутний. Присутні висловили свої погляди на цю проблему, виділивши основне завдання для практикуючих журналістів: для захисту рідної мови недостатньо просто писати українською, перш за все потрібно писати якісно та цікаво.

Студентка 4-го курсу відділення журналістики Альона Колодько розповіла, з якими складнощами в оволодінні українською мовою доводиться стикатися молодому поколінню журналістів, яке зростало у двомовному чи російськомовному середовищі, та наголосила на важливості викладання профільних дисциплін саме рідною мовою.

У рамках заходу журналіст Роман Черемський від імені Європейської медійної спілки вручив прес-карти європейського зразка викладачам Каразінського – завідувачці кафедри медіакомунікацій проф. Л. В. Стародубцевій та завідувачу кафедри теорії культури і філософії, проф. Д. В. Петренку.

Карина Тарасевич – студентка 4 курсу відділення журналістики