Фахова медійниця поділилася досвідом особистісного зростання

Ірина Баришевська — експертка з питань медіа та комунікацій, випускниця відділення журналістики Каразінського 2006 року. 2 жовтня вона виступила перед студентами першого курсу, де розповіла про візит до університетів і редакцій ЗМІ США, виклала секрети професійного зростання медіафахівця та розповіла про свій творчий шлях.

Відеозапис зустрічі тут https://www.youtube.com/watch?v=E7Rm-DOyIvU

Інші деталі біографії фахівчині:

З 2002 року по 2008 рік працювала журналістом у „Харківських новинах ” на телеканалі АТВК , а також ведучою програм «Харківські новини» та «Харків-спорт».

На посаді кореспондента

Відповідала за теми:

 • діяльність силовиків,
 • робота органів місцевого самоврядування та органів державної влади, візити керівників держави, дипломатів,
 • соціальні проблеми,
 • виборчі кампанії та виборчі процеси в Україні.

Серед подій, що висвітлювала –  вбивства інкасаторів, вбивство депутата Євгена Кушнарьова. Також спеціалізувалась на розслідуваннях, спеціальних репортажах, висвітленні надзвичайних пригод – пожежі, вибухи.

Володіє навичками пошуку тем для новинарних сюжетів, оперативного написання журналістських текстів. 

З березня 2008-го по січень 2010-го – випусковий редактор програми «Вісті», телеканал и „Фора” та „Фаворит ”. З січня 2010-го по жовтень 2011-го – головний редактор  та ведуча програми «Вісті» ( всесвітній, всеукраїнський, регіональний випуски новин).

На посаді редактора

Координує роботу колективу до 50 людей в декількох містах України, формує випуски новин, а також працює в прямому ефірі (випуски новин) та проведення бесіди з гостями та глядачами, проводить прямі ефіри з місця події за допомогою відеовключення. Знає правила сценічного мовлення (українська, російська), правила поведінки в кадрі. Першою в Харкові на посаді випускового редактора новин «Вісті» ініціювала проведення прямого ефіру з виборчої дільниці в місті Харкові, що було реалізовано в 2010 році.

З жовтня 2011-го по березень 2012-го – керівник проектів телеканалу «Фора».

З березня 2012-го  року – теперішній час – незалежний експерт та консультант з питань медіа та комунікацій.

Як спеціаліст з питань медіа та комунікацій

 • Тренінги зі створення редакцій ЗМІ, прес-служб від самого початку, а також управління ними.
 • Створення та застосування медіа планів.
 • Виявлення та усунення складнощів в комунікаціях підрозділів всередині організації.
 • Персональне просування.
 • Підготовка до прес-конференції та прямого ефіру, поведінка в складних ситуаціях.
 • Управління репутацією.
 • Зв`язки з громадськістю.
 • Аналітика для ЗМІ.
 • Тренінги «Стандарти новин та інформаційних програм».
 • Тренінги професійна поведінка в прямому ефірі, сценічна мова для журналістів та телеведучих.

Випускниця тренінгів міжнародної неурядової організації  „Інтерньюз” (корпоративні тренінги, а також тематичні тренінги, присвячені журналістському розслідуванню), учасниця програми Конгресу США з теми «Висвітлення в ЗМІ політичних лідерів та виборчого процесу» ( м. Вашингтон, в якості журналіста та експерта з питань медіа та комунікацій).

Член національної Спілки журналістів України, нагороджена грамотами прикордонної служби України (травень 2007 р.), ГУ МНСУ в Харківській області (червень 2007 р., червень 2008 р. Червень 2009 р, червень 2010 р) командувача внутрішніх військ МВС України (червень 2008 р.), Лінійного управління на Південній залізниці МВС України на транспорті (грудень 2006 р, червень 2007 р – за сприяння в пошуку родичів та встановлення особи мешканці Якутії, що повністю втратив пам’ять на території Харкова) , ГУ МВС України в Харківській області (червень 2007 р., червень 2008 р), Харківського військового обласного комісаріату (червень 2007 р, червень 2010 р.), Харківської обладміністрації (червень 2009 р), ректора Харківського національного університету внутрішніх справ Олександра Бандурки (червень 2010 р.), Харківського міського голови (2011 р.), Державної податкової адміністрації в Харківській області (2011 р.), переможець конкурсу „Мисс-журналистика-2005» в номінації «Мисс-очарование», призер змагань «Картинг-медіа-2005”, організатор Міжнародного турніру з міні-футболу серед журналістів-2005 року, бронзовий призер конкурсу з латиноамериканських танців «Студенти проти телеведучих-2010 р.».  Хоббі – латиноамериканські танці, спів, фортепіано, має власні пісні.

М.А. Балаклицький – професор кафедри журналістики