Тренінг для тих, хто голосує вперше

20-го березня 2019 року в центрі «Вікно в Америку» в ЦНБ відбувся тренінг з фактчекінгу та медіаграмотності у рамках проекту «Ті, хто голосує вперше» за підтримки Фонду Розвитку ЗМІ, Посольства США в Україні у партнерстві з Каразінським університетом, ГО «АСТ», Радіо ЗІР. Спікер – начальник управління контролю та аналізу телерадіомовлення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Роман Кіфлюк.

Захід відвідали проректор з науково-педагогічної роботи А. В. Пантелеймонов, завідувач кафедри журналістики проф. Л. М. Хавкіна та студенти різних факультетів Каразінського університету, здебільшого – відділення журналістики філологічного факультету. Особливу увагу приділили моніторингу ефіру регіональних та місцевих телеканалів щодо обсягу української мови, який Національна рада України з питань  телебачення і радіомовлення  почала в жовтні минулого року.

Завдяки виправленню деяких порушень вимог Закону про мовні квоти вдалося збільшити в ефірі відсоток частки мовлення українською мовою. Окрім того, в ефірі 15-ти загальнонаціональних радіостанцій середній показник частки пісень українською мовою наразі становить 57%, що на 6 відсоткових пунктів більше, ніж минулого року.

Також обговорювалися питання перевірки телепрограм на викривлення фактів, інформаційні війни та способи уникнення упереджень у журналістських матеріалах.

Надія Рубініна – студентка 3 курсу відділення журналістики,

фото – Максим Рахмаіл