Першокурсники-журналісти організували фотовиставку «ZOOM»-2018

У Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна відбулася студентська фотовиставка «ZOOM». «Кожен з часників виставки має свій погляд на оточуючий світ і події, що відбуваються в ньому. Автори фото намагалися показати, яким бачать світ через фотооб’єктив». Участь у виставці була частиною навчальних завдань з предмету “Зображальна журналістика”.

“Ця конференція відроджує традицію студентського фотоконкурсу “ZOOM”, який кафедра журналістики проводила у 2006-2008 роках, — розповів викладач курсу “Зображальна журналістика”, професор кафедри журналістики Максим Балаклицький. — Той конкурс проходив на факультетському та загальноуніверситетському рівні.

Теперішня виставка є спробою створити мобільніший та технічно простіший варіант представлення робіт слухачів мого предмету “Зображальна журналістика”, які тоді очікувано становили більшість учасників. Цей предмет я читаю з 2004 року, коли почав працювати в Каразінському університеті.

Це моя найулюбленіша дисципліна, й, на щастя, її ніколи не передавали іншим викладачам. Виставка включає 32 роботи, де домінує репортаж, міський пейзаж  і портрет — традиційні жанри, в яких творять студенти. Мета виставки — створити для студентів нагоду вибрати свої найкращі роботи, роздрукувати їх хоча б у форматі А4 та представити на огляд університетської публіки. Це природне середовище самореалізації першокурсників.

Ті з моїх студентів, хто хотів узяти участь у виставці, мали представити п’ять найкращих робіт, з яких ми всією студентською групою обирали дві, рідше більше”.

Своїми думками поділилася завідувач кафедри журналістики Любов Хавкіна: “Враження від фотовиставки загалом позитивні. Дуже приємно, коли студенти нашої кафедри беруть участь у таких заходах. Це розвиває їх та кафедру. Викладачі виділили знімок Єлизавети Тільної, де авторка тримає зошит на фоні головного корпусу Каразінського університету, співставляючи будівлю на фото з її контурами на задньому плані. Хочемо використати цей знімок в оформленні символіки нашої кафедри.

Минулорічні виставки “ZOOM” були масштабнішими, включали конкурс фоторобіт, і деякі зі світлин-переможниць прикрашають коридор нашої кафедри. Ми плануємо зробити такі виставки, як у цьому році, традицією нашого університету”.

Доцент кафедри журналістики Наталія Нечаєва дала такі поради учасникам: “Автори, підписуйте фотографії та зазначте, що хочете передати в своєму знімку. Я б хотіла бачити більше динамічних фото, раптових моментів”.

Ось історії деяких зі знімків, які експонувалися на виставці.

Розповідає авторка цього знімка Катерина Ганцева: «Насправді мене хвилює соціальна складова нашого суспільства. Важливо, щоб наші співвітчизники замість поганих звичок займалися спортом. До такого рішення людина повинна прийти сама. Фото має показує, що вік не повинен бути перешкодою до становлення здорової людини. Портрет — один з моїх найулюбленіших фотожанрів. Він показує людину, яка хоче з чимось асоціюватися. Портрет  зроблено в Центральному парку відпочинку імені Максима Горького. Там комфортно відпочивати людям різного віку. Я побувала в ретро-зоні, де люди похилого віку танцюють під музику своєї молодості».

Авторка цього знімка Юлія Брежнєва закінчила фотокурси і планує реалізовувати себе не тільки як фотожурналіст. Щоб зробити такий кадр, не потрібно просити когось позувати тобі. Ти виступаєш тут як спостерігач. Найтяжча робота — це підібрати вдалий ракурс і час, коли люди проявляють емоції. Центральною фігурою цього кадру стає дитина, а не мати. Фотографиня поставила невелику глибину різкості, щоб відокремити маму з донькою від строкатого фону. Юлія говорить: «Я тоді й не сподівалася зробити гарний кадр. Знімок майже не треба було редагувати, тільки вирівняти тіні».

Processed with VSCO with m5 preset

Тут Олена Чечньова у начебто простому знімку буденного життя закладає відчуття спокою і гарних сподівань. З одного боку, жанр цієї фотографії – натюрморт. Але не все так очевидно. На фото присутня рука, що суперечить канонам цього жанру. Фото на столі символізує справжню дружбу, яка є або була в житті людини, яку Олена сфотографувала. Фото зроблено у вінтажному стилі, який додає світлині ретронастрою. Олена каже: «Я обожнюю такі знімки, люблю дивитися старі кінофільми або ж фільми про старі часи. Об’єкти на фото я розташувала таким чином, щоб глядач подумав, що дівчина не одна. Вона може сидіти зі своєю половинкою, подругоюабо ж просто зі першим-ліпшим, якому вона сподобалась, і він подарував їй білу троянду».

Репортажний знімок Анастасії Піксасової головними лініями привертає увагу до центральних фігур знімка.

Ольга Бондарєва вміло скомпонувала знімок і зняла цікавий момент, коли сонце просвічує крізь хмари і утворюється кут приблизно 70 градусів це утворює доповнений об’єкт — “гору”.

Микита Ольховський, Дмитро Командік, Олександр Крамаренко, студенти 1 курсу відділення журналістики