Make some Noize: концерт Noize MC у Харкові

6-го липня 2018 року до Харкова з акустичною програмою приїхав російський музикант Noize MС. Виступ відбувся в Arizona Beach Club та зібрав величезну кількість шанувальників виконавця.

Noize MC (справжнє ім’я Іван Алєксєєв) – відомий російський реп-виконавець, який почав свою кар’єру ще на початку двохтисячних і наразі є легендою жанру, залишаючись королем фрістайлу (імпровізованого речитативу). Для його музики характерне змішування стилів, наприклад, речитативу з елементами електронної та рок-музики, а для текстів – іронія, сарказм, соціальна загостреність та іноді нецензурна лексика. Також великий пласт його творчості складають ліричні пісні. Тобто Іван є дуже різноплановим артистом, котрий не боїться експериментів зі звучанням та за словом у кишеню не полізе.

Arizona Beach Club розташовано в Олексіївському лугопарку, що базується на березі річки Лопань. Зазвичай у денний час, коли немає жодних заходів, центр відпочинку поділяється на кілька частин: локацію на воді, зону для відпочинку, танцювальну площадку, фуд-корт та місце для дітей. Але на час виступів відвідувачі підбираються ближче до сцени, розташованої біля танцполу, вздовж якого простягається довгий бар з кількома десятками членів обслуговуючого персоналу. Як прийнято, на вході кожного, хто заходить до клубу, перевіряють на предмет заборонених речей: їжі, предметів самооборони, зброї, легкозаймистих речовин (але запальнички можна), професійної техніки (якщо у вас немає акредитації) тощо.

Останнього разу Noize MC відвідав Харків 15 грудня 2017 року в рамках традиційного передноворічного туру, який проводить ось уже восьмий рік поспіль. Тому було несподіванкою навіть для фанатів дізнатися, що цього літа, через 7 місяців після концерту, Іван вирішить знову проїхати гастролями по Україні. Харків – третє місто у графіку, попередніми двома були Чернівці (02.07) та Одеса (04.07), а попереду чекають Дніпро (07.07) та Бердянськ (08.07).

У білетах початок виступу був позначений як 20:00, але, як зазвичай, виконавець вийшов приблизно через 40 хвилин. Це нормальна практика. Організатори і гастрольна група очікували, доки більшість бажаючих зможуть увійти і нічого не пропустити.

На сцені Noize MC з’явився у сонцезахисних окулярах, футболці з надписом «PEACE» та, що найголовніше, з акустичною гітарою. Після недовгого вітання почав грати свій «плей-лист мрії». Там були треки як із нового альбому «Хипхопера: Орфей & Эвридика», так і ті, що стали вже своєрідною класикою серед слухачів Івана. Наприклад, «Мерин», вперше зіграний на вулиці Арбат у Москві; ліричні «Ругань из-за стены», «Вселенная Бесконечна?», «Выдыхай», «Моё море», «Жвачка»; гуманістичні «На Марсе классно», «Иордан», «Yes Future!»; візитна картка репера «Make some Noize» та багато-багато інших. Кожна пісня зі своєю історією. Деякі з них Алєксєєв розповідав між композиціями. Ще артист порадував присутніх своїм фірмовим фрістайлом і закликав до дружби: «Не вірте політикам! Ми от не віримо, а ви, як я бачу, не всі», – пожартував репер. Концерт закінчився близько 23:00. Іван подякував присутнім за віддачу та запросив на наступний концерт 25-го грудня цього року, який буде присвячено п’ятнадцятиріччю проекту Noize MC. Ще деякий час фанати скандували його псевдонім, доки команда виконавця не розібрала більшість апаратури.

Хоча добиратися до Arizona Beach Club – заняття не найпростіше, якщо використовувати метро, але все ж таки, на мою думку, подібні концерти варті того, аби на них ходити. Артист виклався на повну, взаємодіяв з аудиторією, а та, у свою чергу, залишилася у захваті, співаючи разом із Іваном його хіти. На організацію теж нічого нарікати. Звук був прекрасний, світло виставлено якісно, атмосфера сприяла доброму настрою, охоронці вирішували всі спірні ситуації швидко, без особливого галасу і дискомфорту для інших. Якщо вам подобається Noize MC і думаєте: «чи варто витрачати гроші та час, щоб почути його вживу?» – я скажу: «Варто!». А якщо не подобається, то і питання відпадає саме по собі.

Манченко Олександр – студент 2 курсу відділення журналістики (в межах виробничої практики)