- Кафедра журналістики - https://www.kafedrajourn.org.ua -

«Українська журналістика в двохсотлітній ретроспективі»

23–24 жовтня 2012 року на філологічному факультеті пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Українська журналістика в двохсотлітній ретроспективі» (з нагоди 200-річчя першої в Східній Україні газети «Харьковский еженедельник»).

На пленарному засіданні з урочистою промовою до гостей та учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ю.В. Холін, вітальне слово сказали декан філологічного факультету професор Ю.М. Безхутрий, завідувач кафедри журналістики професор Л.М. Хавкіна. З науковими доповідями виступили професор І.Л. Михайлин, професор М.В. Бутиріна, професор Н.Ф. Баландіна, професор Л.М. Хавкіна.

Під час конференції були обговорені питання ролі Харкова у розвитку вітчизняної журналістики, основні підсумки розвитку української журналістики, її традиції, мовні та жанрово-стильові особливості, світоглядні ідеї української та зарубіжної публіцистики, перспективи української журналістики в контексті геополітичних та технологічних змін. На засіданнях секцій виступили, зокрема, професор О.В. Єременко,  В.М. Гвоздєв,  П.-В. Камінський, О.В. Курбан, Т.В. Кузнякова,  Л.Г. Масімова, С.Ф. Привалова, С.В. Шебеліст,  К.І. Тишкевич.

У рамках заходу відбулося засідання круглого столу «Проблеми журналістської освіти в Україні та світі». Основною темою обговорення стала кореляція стандартів академічної журналістської освіти вимогам сучасного медіаринку. Зокрема, учасники шукали відповіді на питання: на якого фахівця очікує редакція, чи готові редакції активно долучатися до підготовки молодих журналістів. Крім того, порушувалась проблема організації виробничих практик для студентів-журналістів та перспективи розвитку інституту позаштатних кореспондентів.

У дискусії взяли участь викладачі кафедри журналістики (доц. О. Лаврик, доц. Н. Нечаєва, доц. О. Хмель, викл. О. Драчова, викл. Е. Бурдіна), головні редактори провідних харківських засобів масової інформації (Л. Гнатченко, В. Булат, Є. Маслов, О. Голуб, О. Кравченко, Ю. Хомайко, О. Стронова) та випускники кафедри журналістики.

Підсумком зустрічі стало рішення про поглиблення співпраці між регіональними ЗМІ та кафедрою журналістики. Зокрема, представники медіа висловили готовність сприяти розширенню практичної складової академічної підготовки фахівця з журналістики.

Журналісти-практики відзначили проведення подібного заходу як позитивний крок у налагодженні міцних ділових стосунків між університетом та редакціями. Медіафахівці висловили побажання щодо подальшого співробітництва, щоб подібні зустрічі стали регулярними з огляду на їхню обопільну користь як для викладачів, так і для потенційних роботодавців.

Крім науково-практичної програми на учасників та гостей конференції чекала насичена культурна програма. Так, у музеї університету працювала виставка періодики з фондів Харківського літературного музею «Від «Шляхів мистецтва» до «Нашего пути»: розвиток літературно-мистецької періодики 1920-х – початку 1930-х років». 24 жовтня гості мали змогу відвідати музей філософа Г. С. Сковороди у с. Сковородинівка.