“Арт-завод Механіка. Інша земля”. Простір для проведення подій.

Перетворити старий завод на арт-простір – цілком реально, і прекрасним прикладом тому служить «Арт-завод Механіка».
В промисловому районі Харкова 1 жовтня 2016 року стартував новий проект «Арт-завод Механіка. Інша земля», який позиціонує себе як «місто в місті». «Арт-Механіка» розташувався в стінах колишнього паровозобудівного заводу, який був заснований ще в 1895 році. Будівля цеху №170 до 2000-х років належала заводу імені Малишева.
Організатори зі смаком обіграли історію будівлі, в якій знаходиться арт-майданчик, а саме – тему паровозобудування.
Площа в 20000 кв.м розділена на кілька частин: відкрита паркова зона з літнім кінотеатром (де будуть проводитися різноманітні оупен-ейри, хен-мейд ярмарки, музичні і гастрономічні фестивалі), урбаністичний парк, арт-хол, галереї, спортмайданчики, арт-школи, торгові майданчики і навіть власний хостел із 40 кімнатами для гостей і артистів. Крім цього, в «Механіці» збираються зробити озеленений дах, де можна буде кататися на роликах або сігвеях.
За підсумками конкурсу інвестиційних проектів «Харків – стратегія успіху», «Механіка» перемогла в номінації «Кращий інвестиційний проект в сфері розвитку туризму в Харкові».
Поняття ревіталізації закинутих приміщень і заводів нове для України, але воно поступово починає входити в ужиток. У світі багато прикладів реалізації подібних проектів. Це індустрія, яка активно розвивається.
«Арт-завод Механіка» в першій столиці – це не просто виставковий зал або місце для фестивалів, це дуже потужна креативна база для бізнесу і творчості. Відвідавши це місце, кожен отримає незабутні спогади і, можливо, поштовх для розвитку свого проекту.

Вікторія Ільницька – студентка 5 курсу заочного відділення кафедри журналістики