Відкрита лекція «Микола Лисенко й Харків. Вкрадена історія»

Лисенко Микола

12 жовтня 2017 року в Каразінському університеті відбулася відкрита лекція «Микола Лисенко й Харків. Вкрадена історія». Лекція проводилася напередодні художньої акції – масового виконання духовного гімну України. З матеріалами із цієї теми ознайомлював історик Антон Бондарєв. Цей захід відвідало близько 20 осіб.
Історичний екскурс був орієнтований на те, щоб розповісти харків’янам про культурних постатей міста на прикладі Миколи Лисенка.
У 1855 році Микола вступив до другої Харківської гімназії. Саме з харківським періодом пов’язують його перші публічні виступи як піаніста. По закінченню гімназії в 1859 році Лисенко вступив до Харківського імператорського університету на природничо-науковий факультет. У 1860 році батьки Миколи Віталійовича переїхали до Києва, що змусило його також залишити Харків.
Харків з Миколою Лисенком пов’язують численні прем’єри. 1 червня 1882 року в Харківському драматичному театрі було виконано музично-сценічний твір – оперету «Чорноморці». Першою українською національною оперою вважається «Різдвяна ніч», представлена публіці 27 січня 1883 року в Харкові. Так само в 1885 році в нашому місті відбулася прем’єра опери «Утоплена». І вже після смерті Лисенка, 3 жовтня 1924 року, відбулася прем’єра знаменитої опери «Тарас Бульба».
Надавши історичні дані, Антон Бондарєв зробив висновок, що Харків брав безпосередню участь у культурному розвитку України. Адже культурне значення Харкова не повинно применшуватися порівняно з іншими містами.

Рудченко Ольга – студентка 2 курсу відділення журналістики