Діти АТО крізь об’єктив маріупольських фотохудожників

Діти АТО

24 травня у Центральній науковій бібліотеці  ХНУ імені В. Н. Каразіна відбулося відкриття виставки «У війни недитяче обличчя». Цей соціальний проект здійснився за підтримки «Благодійного фонду Панлеймона Бумбураса» за ініціативою грецьких суспільств в Україні. Відкриття виставки приурочили до Дня захисту дітей.

Авторами фотопроекту є маріупольські фотохудожники. Герої фоторобіт – це діти, які знаходяться на межі дотику війни. Вони кожного дня особисто бачать увесь жах, який відбувається у зоні проведення АТО. Складається фотопроект із двох частин. Перша – це фотографії дітей із селищ Донецької області, де також проживають грецькі меншини, які вимушені проводити своє дитинство під обстрілами, ховатися у підвалах та постійно бути у страху. Всі фото цієї частини представлені у чорно-білому варіанті. Тематика другої частини більш оптимістична та життєстверджуюча, це фотографії зі свята, яке відбулося в селище Сартана: на фото діти, які радіють, святкують та сподіваються, що на їх землі буде мир, також це діти, які проживали на мирних ділянках, поки їх спокій не порушила страшна війна. Ці роботи дозволяють відчути, що насправді переживають діти, які стали заручниками конфлікту на Донбасі.

Головна мета виставки, за словами організаторів, – ще раз нагадати, що війна – не місце для дітей, і потрібно зробити все, що залежить від кожного, щоб вона скоріше закінчилась.

Виставка фоторобіт приїхала до ХНУ імені В. Н. Каразіна з Маріуполя, проект подорожуватиме по різним містам України, зокрема його презентування пройде у Києві, Одесі, Львові, а також відправиться до Греції, у Афіни.

На заході були присутні посол республіки Греції в Україні, члени суспільства греків «Геліос», секретар Харківської єпархії та інші гості.

Відкриття виставки в читальному залі бібліотеки супроводжували виступи творчих колективів, звучали пісні про мир і Україну, вірші про греків, були показані міні-сценки. Також було відкрито благодійний збір коштів, які будуть передані в одне із селищ, де відбуваються воєнні дії.

По завершенню відкриття виставки маленьких учасників очікували частування у читальному залі бібліотеки.

Дар’я Сиволобова – студентка 5 курсу заочного відділення кафедри журналістика