Репортаж в екстремальних умовах від Марії Малевської та Олександра Бринзи

Марії Малевської та Олександра Бринзи

На кафедру журналістики ХНУ імені В. Н. Каразіна завітав творчий дует Марії Малевської та Олександра Бринзи – регіональної знімальної групи програми «Вікна-Новини» телеканалу СТБ. Зустріч для кафедр журналістики та медіа-комунікацій присвятили зйомці репортажу в умовах екстремальної ситуації.

У цілому, тематика зустрічі була присвячена подіям у зоні АТО та в Балаклії. Марія підкреслила, що в таких умовах має «вмикатися» професійний цинізм, а Олександр сказав про те, що студентами слід визначитися вже зараз, навчаючись в університеті, чи готові вони до екстремальних ситуацій та чи зможуть бути правильно налаштовані, коли справа стосується роботи в них.

Журналістка та оператор на основі власного досвіду розповіли студентам про професійний шок після напружених подій і про те, як допомогти собі й колегам із ним упоратися; про те, що слід брати, збираючись на зйомки в небезпечні зони; про бесіди з героями, які постраждали у трагічних подіях. Також спікери провели цікавий тест на увагу та зазначили, що гарний журналіст має «бачити» все (навіть колір кросівок людини, з якою розмовляє).

Наостанок Марія та Олександр відповіли на запитання студентів: більшість стосувалася висвітлення тем війни та загибелі людей. Але протягом зустрічі звучали і спогади журналістки про веселі сюжети і про людей, які впізнають їх з оператором на вулицях і дякують.

IMG_20170330_140242IMG_20170330_140242

Спасібко Аліна – студентка 3 курсу відділення журналістики.

Фото – Ольга Яковченко, студентка 5 курсу відділення журналістики

https://www.youtube.com/watch?v=hqhTWbdQPYE