Перший молодіжний фестиваль соціальної реклами «Інший погляд»

15 грудня у Сумському державному університеті відбувся Перший молодіжний фестиваль соціальної реклами «Інший погляд», організований секцією «Реклами і PR» кафедри журналістики та філології і Головним управлінням зв’язків з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації.

Ініціатором і головою оргкомітету виступила доктор наук із соціальних комунікацій і керівник вищезгаданої секції Тетяна Василівна Кузнєцова, а головою журі – доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри журналістики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Любов Марківна Хавкіна.

У фестивалі взяли участь понад 80 учасників із різних навчальних закладів міста Суми і Сумщини (міст Шостка, Ромни, Конотоп, сіл Терни, Червона Слобода, Попівка), а також Києва та Луцька. Вони представили майже 100 робіт. До участі долучилися школярі та студенти і молодь до 30 років.

Організаторами були запропоновані такі номінації:

–    «Друкована продукція» (плакати, стікери, календарі, буклети, брошури, листівки тощо);

–    «Відеоролики»;

–    «Аудіореклама»;

–    «Інтернет банери»;

–    «Ручні роботи».

У кожній номінації було визначено переможців у двох вікових категоріях: школярі та молодь, – а також було обрано володаря Гран-прі фестивалю. Основними критеріями оцінювання для членів журі були креативність реклами і наявність у ній несподіваних творчих рішень, вміння автора залучити і втримати увагу реципієнтів, наявність альтернативи при висвітленні негативних явищ, прозорість для реципієнта ідеї реклами, етичність і коректність тощо.

Під час роботи Фестивалю також відбулися майстер-класи із реклами та PR для учасників, проведені Л. М. Хавкіною (тема – «Соціальна реклама як феномен соціалізуючої та міфологізуючої комунікації») та Ярославом Яненком (тема – «Соціальний меседж у рекламі»).

Колектив Сумського державного університету при підбитті підсумків 2011 р. визнав Перший молодіжний фестиваль соціальної реклами «Інший погляд» «Дебютом року».

Детальнішу інформацію, зокрема список переможців і добірку найкращих робіт, представлених на конкурс та відзначених журі Фестивалю, можна знайти на сайті СумДУ: http://www.sumdu.edu.ua/news/920-sumdu-zrobiv-inshi-poglyad-na-problemi-suspilstva.html