- Кафедра журналістики - http://www.kafedrajourn.org.ua -

Конкурс студентських наукових робіт

У грудні 2011 – січні 2012 відбувся фінал університетського етапу конкурсу студентських наукових робіт. Для кафедри журналістики саме цьогорічний конкурс став особливим, оскільки журналістику вперше було виділено в окрему секцію.

Участь у конкурсі взяли студенти 4 та 5 курсів Кутас Анна, Сазонова Юлія, Чала Анастасія та Чала Марія. Усі учасниці вже мали досвід наукової роботи – підготовки наукових статей і виступів з науковими доповідями у межах студентських наукових конференцій, – проте цьогорічний захід дав їм можливість випробувати себе в зовсім іншому науковому форматі, представивши роботи в обсязі близько 30 сторінок, які підсумовували результати їх наукових досліджень у межах підготовки бакалаврських та магістерських робіт.

Подані роботи розглянуло журі в такому складі: проф. Л. М. Хавкіна (голова журі), доц. Т. В. Казакова, доц. М. А. Балаклицький та доц. Ю. М. Снурнікова, секретар – студентка 4 курсу Є. Притула. Спочатку в межах заочного туру анонімні наукові роботи оцінювалися за цілою низкою загальноприйнятих критеріїв. Потім відбувся очний тур, під час якого автори робіт мали змогу доповісти результати своїх досліджень, відповісти на питання журі й аудиторії та поставити питання один одному.

За підсумком роботи журі у двох турах І місце (114 балів) здобула Марія Чала (4 курс) із роботою на тему «Інтертекстуальність як спосіб семантичного поглиблення публіцистичного тексту (на прикладі есе Чеслава Мілоша “Про вигнання”)» (науковий керівник доц. Т. В. Казакова), ІІ місце (110 балів) здобула Анна Кутас (5 курс) із роботою на тему «Новий тип книгарні в Україні як інститут соціальної комунікації» (науковий керівник проф. С. В. Ломакович), ІІІ місце (103 і 99 балів відповідно) здобули Анастасія Чала (5 курс) із роботою на тему «Вплив візуальної політичної реклами на перебіг місцевих виборів 2010 року» (науковий керівник проф. С. В. Ломакович) і Юлія Сазонова (5 курс) із роботою на тему «Спортивна преса України: сучасне функціонування, загальні тенденції (діахронічний та синхронічний, тематичний та жанровий аспекти), перспективи розвитку» (науковий керівник проф. І. Л. Михайлин).

Вітаємо переможницю із високим результатом! Вітаємо всіх учасників і бажаємо їм подальших наукових успіхів!

Щиро сподіваємося на те, що наступного року секція журналістики матиме ще більше учасників і ще більше цікавих робіт!