«Трюча» – совість козака. Фестиваль «NonStopMedia»

6 вересня 2016 року в рамках фестивалю сучасного мистецтва «NonStopMedia»о 20:00 відбулася вистава «Трюча» – прем’єра театру «Exit». Подія відбувалася на вулиці Мистецтв, 8, у підвальному приміщенні «HudpromLoft».

Невеличка зала була переповнена глядачами, усі були зосереджені на виставі. Сама вистава складалася з п’яти дій у стилі абстракт-хіп-хопу і тривала цілу годину. Це вже другий показ вистави «Трюча», перший проходив у Львові.

Як зазначив автор п’єси, драматург Володимир Снігурченко, вистава відображає стан України між 2009 та 2013 роками, у так званій«предмайданівській» стадії, коли українцю хочеться відчути українське. Сюжет обертається навколо чогось, близького до сну чи мрії, де козак шукає своє призначення, самого себе, свого Батька, свою країну, тобто перебуває в постійному пошуку, ітрюча, як визначив сам Володимир, – це така собі хмара, що символізує совість козака.

Слід відзначити гру єдиного актора, Кирила Феоктиси, який цілу годину сам комунікував із глядачем, і пошуки свого героя передав так, наче він і був цим козаком. Одягнутий він був у вишиванку та спортивний костюм, що, вірогідно, символізує сучасного українця.

Підготовка вистави тривала цілий місяць, хоча сама п’єса була написана за одну ніч. Текст, як зазначив актор після вистави, спочатку вчився важко, але відіграно його було без осічок. Кирило відмітив той цікавий факт, що текст кладеться на будь-яку музику, а авторство музичного супровіду належить харківським групам.

Сподіваймося, що світ ще зможе побачити цю виставу.

Альбіна Федотова, студентка IV курсу відділення журналістики

Володимир Снігурченко
Володимир Снігурченко
Кирило Феоктиса
Кирило Феоктиса

%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9