Віртуальні держави серед нас

31 травня в арт-будинку «Синдром Стендаля» відбулася лекція на тему «Віртуальні держави». Слухачі дізналися, що це за явище, чому воно існує і яким чином впливає на дійсність.

 Доповідач (Сергій Штучний) розповів про історію виникнення та існування багатьох віртуальних держав. Деякі факти шокували слухачів. Важко уявити, як плаваюча військова платформа стала незалежним князівством, а квартал Копенгагена перетворився на самоврядну неофіційну державу. Після лекції розгорнулася палка дискусія. Активну участь у ній брав український письменник-фантаст Володимир Свєржин. Порушувалися питання про революційність і значущість цього явища. Ніхто не залишився байдужим до цієї теми, адже вона дійсно змушує задуматися.

Багато з нас у дитинстві в процесі гри створювали свої віртуальні світи. Це відбувається абсолютно довільно і природно. Дорослішаючи, ми все більше занурюємося в реальність, наповнену раціональністю і суворістю. Приймаємо ті закони і обставини, які пропонує нам навколишній світ. Але, як виявилося, є люди, які не згодні перебувати в загальноприйнятих рамках. Як вихід, вони створюють свої віртуальні держави з прийнятним для них устроєм життя, владою, законами і релігією.

Можна визнавати їх чи ні, засуджувати або підтримувати, але факт їх існування залишається незмінним.

Задумайтесь, а чи не хотіли б і ви пожити у своїй віртуальній державі?

Москаленко Римма,

студентка 5 кусу заочного відділення спеціальності «журналістика»