Що наша студентка робила на молодіжному форумі в Сербії

IMG_0710У вересні я брала участь у Міжнародному молодіжному форумі “Молодь як рушійна сила Європейського Союзу”, що проходив у мальовничому м. Нові Сад (Сербія). Там мені випала чудова нагода представити молодіжну організацію “Фундація регіональних ініціатив”, членом якої я є, та виступити із доповіддю “Challenges of Ukrainian Youth NGOs in Shaping the European Future” (“Проблеми українських молодіжних організацій у формуванні європейського майбутнього”).
2spmDP5pfC4Форум організовували “Асоціація європейських прикордонних регіонів” і “Центрально-Європейська служба для транскордонних ініціатив на Балканах”, у підготовці заходу також брали участь фінська та українська сторона. На форумі були присутні представники Сербії, Румунії, Болгарії, Боснії та Герцеговини, Чорногорії, Греції, Італії, Македонії та України зокрема. Кожен день проходив у різних форматах: круглого столу, семінарів і майстерень. Завдяки цьому учасники мали змогу не тільки обмінятися досвідом, дізнатися багато цікавої та корисної інформації, а й побудувати моделі прикордонної співпраці, прописати проекти у різних сферах (екології, культурі, освіті тощо), які можна буде втілити в життя.IMG_0546
11988237_10204707651233881_4849129333647660006_nПісля “робочого” дня організатори забезпечували нас культурною програмою: ми відвідали кілька виставок, побували на екскурсії містом, гуляли старовинною фортецею та й взагалі приємно спілкувалися між собою з абсолютно різних тем. Крім цього, мені вдалося трохи познайомитися з представниками української діаспори, які пам’ятають та дуже шанують українську культуру. Я навіть давала інтерв’ю для місцевого телебачення!
Цей форум для мене — це чудова нагода потренувати англійську, дізнатися думку іноземців з різних питань та й взагалі розширити рамки свого світогляду.

Надія Гранкіна, студентка 4 курсу