Говорить Харків: студенти познайомилися із облрадіо

018Третьокурсники кафедри журналістики разом із куратором М. А. Балаклицьким відвідали редакцію Харківського    обласного радіо. Екскурсію по усіх «стратегічних точках» провів молодим колегам головний редактор Роман Кривко. Українське радіо почалося з Харкова. У кабінеті головного редактора висить документальне підтвердження: фото газет «Пролетариат» і «Коммунист», де зазначається, що 16 листопада 1924 року перше на території України радіомовлення розпочалося в нашому місті. Це були святкові концерти артистів.

007Облрадіо «проживає» у старенькій будівлі початку XX ст. на Чернишевській, 22 (запам’ятайте: не Чернишевського; саме -ська – на честь давнього градоначальника Чернишова: з часом Чернишовська перетворилась на Чернишевську). Там працює близько сорока осіб, третина з них – журналісти. Продукція облрадіо виготовляється на державне замовлення. У виготовленні медійних матеріалів тут також керуються рекомендаціями Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення. До 15% часу займає реклма – в основному банків чи медичної продукції.  001

Харківське обласне радіо працює за класичною схемою адептів мовлення: ВВС, київських чи московських радіостанцій. Мовлення базується на роботі диктора, звукорежисера, оператора прямого ефіру та сектору випуску.

Нас люб’язно усюди водять: ось центральна апаратна, звідки проводиться технічне управління процесом, редакції, де журналісти створюють матеріали, справжня студія прямого ефіру! У дикторській ми «пишемося» у справжнісінькій мікрофон, від якого віє духом радянських фільмів. А потім легенда облрадіо Нела Гунченко, що працює там близько сорока років, каже нам: «Молодці! У кожного свій стиль, зберігайте його!»

004На наших очах монтажер Наталя у програмі Sound Forge перетворює «нечищенний матеріал» журналістів на готовий сюжет чи програму. Вона розповідає, що «чистити» треба усіх; тільки один зі ста розмовляє так, що не потребує монтажу, «без фефектів фікції» (це дається природою і не залежить від інтелектуальних можливостей).005

На питання «Що приводить людей на обласне радіо» Роман Кривко з легким сумом відповідає, що це зазвичай вакансія, самоціллю радіо майже не буває. Проте Максим Балаклицький впевнений: «Ми тут побачили людей, закоханих у свою роботу». І дійсно, професійний обов’язок – допомога молодим журналістам – команда облрадіо виконала на відмінно: так тепло і уважно студентів зустрічають не в кожному ЗМІ міста. За те, що по-людяному поставилися та професійно ввели в курс журналістської справи, дякуємо вам, шановний колектив Харківського обласного радіо!

Оцей звуковий звіт про наш візит наступного ранку (11 березня о 8:10) пролунав в ефірі харківського радіо:

Світлана Приступа, студентка 3 курсу