Ювілейні історії

27 лютого у музеї історії університету відбулася презентація двох книг, присвячених 210-й річниці заснування Харківського університету. Перша книга – «В. Н. Каразін. Діалоги в часі і просторі: дослідження і матеріали» – включає в себе історичні дослідження, пов’язані з особистістю Василя Назаровича в контексті вітчизняної науки, історії університету та життєпису Каразіна. Друга книга – «Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна: хроніка подій (1991 – 2014 рр.)» – містить перелік найважливіших подій у науковій, культурній, освітній, спортивній сферах життя університету. У цій хроніці можна знайти інформацію про значущі кадрові зміни та отримання почесних нагород. З обома книгами можна ознайомитися в університетській бібліотеці.

Укладачами видань стали як науковці та аспіранти університету, так і дослідники з інших країн. Вони надали відчутну допомогу на етапах збору та обробки інформації.

Книги презентували: ректор ХНУ імені В. Н. Каразіна Віль Бакіров, співавтор однієї з книг, історик Сергій Куделко та викладачі історичного факультету. 11 березня планується презентація філологічним факультетом ще однієї книги – «Харківський університет і українська культура». Протягом усього ювілейного року університет випустить близько десятка подібних видань.

Катерина Гордєйчук, ЛЖ-32