В університеті навчилася швидко шукати інформацію, розбиратися в складному та розповідати про це простою мовою

ШапоренкоВалерія Шапоренко — випускниця відділення журналістики ХНУ імені В. Н. Каразіна 2011 року. У 2010-2013 р.р. – кореспондент медіа-групи «Об’єктив» (м. Харків); у 2013-2014 р.р. – кореспондент програми «Критична точка» на ТРК «Україна» (м. Київ); з травня 2014 року – кореспондент програми «События» на ТРК «Україна».
Професію журналіста я обрала ще в середніх класах школи, у старших пішла працювати кореспондентом до районної газети, тож питання «на кого вчитися?» було вирішено задовго до випускного. Значно складніше було з вибором університету: розглядала три варіанти, зрештою обрала Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. За п’ять років навчання жодного разу не пошкодували про цей вибір. Без перебільшення – це були найкращі роки, завдяки двом речам: прекрасним викладачам та справжнім друзям, яких я тут зустріла. Я по-доброму заздрю тим, хто зараз ще вчиться.
Підручники з соціальної комунікації я не прибираю далеко й досі. Вони дають відповіді на багато питань, що виникають під час інформаційної війни, та допомагають протистояти пропаганді.
В університеті я навчилася швидко шукати інформацію, розбиратися в складному та розповідати про це простою мовою – одна з головних навичок для журналіста. Коли я прийшла на першу пару, я мала, хоч і невеличкий, але досвід роботи та уявлення про переваги й недоліки журналістського ремесла. Знання ж, отримані в університеті, дозволили подивитися на професію ширше, я навчилася бачити кожен матеріал у контексті подій, передбачати його вплив на настрої глядачів, розуміти силу журналістського слова.
Для справжнього журналіста важливо не переставати вчитися, тому паралельно з журналістською роботою продовжую навчання в аспірантурі.

Валерія Шапоренко